Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Barcinie - strona nieoficjalna

Podsumowanie sezonu 2013/2014!

• autor: muksbarcin, 2014-04-21 14:30

Tegoroczny sezon siatkarski dla żeńskiego zespołu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Barcina był bardzo długi i wyboisty. Trwał on od 26 października 2013r. (pierwsza kolejka Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet) aż do 06 kwietnia 2014r. (rozgrywki Pucharu Pałuckiej Ligi Siatkówki Dziewcząt). W przeciągu tego okresu czasu nasze dziewczęta, które godnie reprezentowały klub, wystartowały w dwóch ligach. Występy w Pałuckiej Lidze Siatkówki Dziewcząt w tym roku były dla nas priorytetem. Gra w ŻALSK miała nam pozwolić ograć się do tego stopnia, ażeby uwierzyć we własne możliwości i scalić potencjał drużyny. Dodatkowo chcieliśmy sprawdzić się na arenie powiatu żnińskiego. W najważniejszych rozgrywkach tego roku nasz klub reprezentowały dwie ekipy - MUKS I Barcin oraz MUKS II Barcin, obie z trenerem Damianem Kaśków. Rozegraliśmy tam łącznie czternaście spotkań ligowych (każda z drużyn, w tym dwa między sobą). W przypadku pierwszego składu było to dziesięć zwycięstw (ośmiokrotnie 2:0 i dwukrotnie 2:1) oraz cztery porażki (dwukrotnie po 1:2 i 0:2). Jeśli mowa o MUKSie II Barcin to tutaj mniej pozytywów.. żadnego zwycięstwa i czternaście porażek (trzynaście razy o:2 i jeden raz 1:2). W Żnińskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki Kobiet natomiast barciński MUKS reprezentowała tylko jedna drużyna składająca się z trzonu pierwszego zespołu oraz wyróżniających się zawodniczek drugiego garnituru. Po dwunastu ligowych kolejkach zespół mógł pochwalić się znakomitym bilansem zwycięstw do porażek (11-1) będąc jednocześnie najmłodszą drużyną ligi! Niewątpliwie tegoroczne "srebro" w PLSD i "złoto" w ŻALSK są powodami do dumy. To trzy lata pracy.. ciężkiej i wytężonej pracy. Bywały i momenty słabości, które mimo wszystko mijały, a widoczne w zasięgu naszego wzroku cele były w granicach naszych możliwości.

OSiR Żnin, dnia 29/03/2014r. - MUKS Barcin - "złota drużyna" rozgrywek ŻALSK w sezonie 2013/14

Trener, Damian Kaśków powiedział: ".. To najlepszy sezon z drużyną w mojej dotychczasowej, krótkiej zarazem 'karierze'. Prawie półroczny sezon rozgrywkowy za nami. Przyniósł on wiele radości i chwil szczęścia. Mimo przykrych sytuacji, a mowa tu o wielu kontuzjach kluczowych zawodniczek, zdołaliśmy się skonsolidować i sięgnąć po najwyższe laury! Począwszy od turnieju inauguracyjnego Pałuckiej Ligi, w którym zaprezentowaliśmy się bardzo okazale - druga lokata spośród sześciu zespołów. Wówczas sporo sobie obiecywaliśmy. Następnie zwycięskie mecze w ŻALSK, który budowały atmosferę w zespole. Tam tak naprawdę uczyliśmy się wygrywać. Pierwsze mecze ligowe PLSD, które znów były dla nas kluczowe - wygrana z Sokołem Pakość i Gniewkowem. Kolejne trudne mecze w Wilczynie i Bielicach, sprowadzały nas na ziemię i uświadamiały, że nadal musimy pracować na nasz końcowy sukces. Później było już kolorowo na jednym jak i drugim froncie. Rozegraliśmy Turniej Gwiazdkowy o Puchar Burmistrza Barcina i tu myślę, że obie nasze ekipy zaprezentowały się najlepiej jak tylko potrafią! To cieszy, zwłaszcza że dziewczęta same się nakręciły. Myślę, że w tym momencie w niektórych z nich 'zakiełkowała' siatkówka i to na dobre! Nasze dziewczęta 'rozsiane' po szkołach w Żninie, Inowrocławiu, Bydgoszczy czy Mogilnie reprezentowały się również ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach o mistrzostwo powiatu czy województwa. W tym też roku nasza Wiktoria Skrzypczyk i Kinga Zalewska nominowane zostały do plebiscytu na Najbardziej Popularnego Sportowca Pałuk. Uplasowały się one na miejscu szesnastym i siedemnastym - konkurencja była tak duża, że przerosła oczekiwania organizatorów. Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które pośrednio i bezpośrednio przyczyniły się do tego, że nasz klub funkcjonuje tak sprawnie. Mam tu na myśli Urząd Miejski w Barcinie, Bank Spółdzielczy z Panią Małgorzatą Dziadek na czele oraz pozostałych przyjaciół naszego klubu, którzy pragnęli pozostać anonimowi. Wszystkim rodzicom, a w szczególności Państwu Barańskim, Zarządowi Klubu i dziewczętom, za to że trwają w doli i niedoli. Teraz przed nami okres rozluźnienia, zasłużonego wypoczynku i wakacji. Wróćmy po nich silniejsi, bardziej waleczni i głodni gry, tak aby pokazać, że.. 'Barcin, siatkówką stoi!'.. ".

SP1 Barcin, dnia 16/04/2014r. - MUKS II Barcin - ósma drużyna rozgrywek PLSD w sezonie 2013/14

MUKS Barcin w liczbach - sezon 2013/2014:

* Inauguracyjny Turniej Pałuckiej Ligi Siatkówki Dziewcząt:
(MUKS I - 5meczów - 4w + 1p) (MUKS II - 5meczów - 0w + 5p)

* Finałowy Turniej Pałuckiej Ligi Siatkówki Dziewcząt:
(MUKS I - 3mecze - 1w + 2p) (MUKS II - 3mecze - 0w + 3p)

* Rozgrywki Pucharu Ligi Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet:
(MUKS I - 2mecze - 1w + 1p) (MUKS II - 1mecz - 0w + 1p)

* Gwiazdkowy Turniej o Puchar Burmistrza Barcina:
(MUKS I - 2mecze - 1w + 1p) (MUKS II - 2mecze - 1w + 1p)

* Rozgrywki Otwartego Turnieju Siatkówki "Białe Wakacje" w Żninie:
(Atomówki MUKS Barcin - 2mecze - 1w + 1p)